Parafia Chrystusa Króla - strona główna
Parafia Chrystusa KrĂłla - strona główna
scroller
scroller

Kancelaria

kancelaria

Kancelaria parafialna czynna jest codziennie po Mszy świętej, z wyjątkiem niedziel i świąt nakazanych.

Kontakt:

Parafia pw. Chrystusa Króla w Łańcucie
ul. Skotnik 19, 37-100 Łańcut

tel. 017 225 3274 - Urząd Parafialny, ks. Proboszcz
tel. 017 225 6342 - ks. Wikariusz

Ofiary na rzecz Parafii można wpłacać na konto:
Bank Pekao S.A. 47 1240 2643 1111 0000 3782 2512

Mapę z naniesionym położeniem kościoła parafialnego
znajdziesz tutaj >>

Informacje praktyczne:

 

Sakrament chrztu udzielany jest w drugą niedzielę miesiąca na Mszy świętej o godzinie 11.00. Dziecko należy zgłosić do chrztu odpowiednio wcześniej, przedstawiając w kancelarii akt jego urodzenia. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych dotyczące sposobu udzielania sakramentu odbywa się w dzień poprzedzający planowaną datę chrztu po Mszy świętej wieczornej. Na rodziców chrzestnych należy wybierać osoby, które ukończyły 16 lat, przyjęły sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego i prowadzą życie zgodne z wiarą. Kandydaci na chrzestnych pochodzący z innych parafii winni przedstawić stosowne zaswiadczenie od własnego proboszcza o zdolności do tej funkcji.

 

Sakrament małżeństwa - osoby pragnące przyjąć ten sakrament winny zgłosić się do kancelarii parafialnej na kilka miesięcy przed planowaną datą ślubu. Wymagane dokumenty to: świadectwo chrztu świętego i bierzmowania obydwu stron, dyplom ukończenia nauki religii z ostatniej klasy, dowody osobiste, świadectwo ukończenia katechezy przedmałżeńskiej oraz spotkań dla narzeczonych, dokument z USC stwierdzający brak przeszkód (w wypadku zawierania małżeństwa kościelnego wraz ze skutkami cywilnymi).

 

Odwiedziny chorych w domach odbywają się w każdy pierwszy piątek miesiąca, a także w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia. Chęć skorzystania z posługi kapłana należy zgłosić odpowiednio wcześniej. W nagłych wypadkach można wzywać do chorego o każdej porze.

 

Pogrzeb chrześcijański - w celu załatwienia formalności należy dostarczyć akt zgonu.

2008 Parafia pw. Chrystusa Króla w Łańcucie