Parafia Chrystusa Króla - strona główna
Parafia Chrystusa KrĂłla - strona główna
scroller
scroller

Lektorzy

lektorzy

"Lektorzy również spełniają prawdziwą funkcję liturgiczną. Niech więc wykonują ją z tak szczerą pobożnością i dokładnością, jak to przystoi wzniosłej posłudze i odpowiada słusznym wymaganiom ludu Bożego".
(II Sobór Watykański)

Lektor ma swoje stałe miejsce w liturgii jako ten, który czyta Słowo Boże zgromadzonej wspólnocie wiernych. Posługa ta, znana już w czasach Starego Testamentu, znalazła swe ważne miejsce we wspólnotach chrześcijańskich, począwszy od starożytności. Od lektora, poza umiejętnością właściwego czytania tekstów natchnionych wymagano wiary i wysokiego poziomu moralnego. W tym duchu wypowiadają się także obecne przepisy liturgiczne, określające zadania i obowiązki pełniącego to zaszczytne zadanie.

lektorzy

Do wspólnoty lektorów, istniejącej przy parafii pw. Chrystusa Króla w Łańcucie, mogą należeć chłopcy uczęszczający do drugiej klasy gimnazjum i starsi. Kandydaci, po odpowiednim przygotowaniu, przyjmowani są do grupy podczas uroczystej Mszy świętej. W każdy piątek po wieczornej liturgii lektorzy gromadzą się, by pod opieką Księdza Proboszcza poznawać tajniki poprawnego czytania i rozumienia Pisma Świętego oraz formować się ku coraz bardziej dojrzałemu życiu chrześcijańskiemu.

Wszystkich, którzy chcieliby służyć Chrystusowi i ludowi Bożemu pełniąc posługę lektora zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi.

2008 Parafia pw. Chrystusa Króla w Łańcucie