Parafia Chrystusa Króla - strona główna
Parafia Chrystusa KrĂłla - strona główna
scroller
scroller

Oaza

oaza

"Możemy służyć ewangelizacji tylko przez formowanie ludzi i wspólnot do tak intensywnego życia wiary, żeby stali się zdolni do świadectwa i do ewangelizowania innych."
(Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki)

Ruch Światło-Życie (znany powszechnie jako Oaza) to jeden z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Ruch ten powstał w Polsce, a jego założycielem był sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

oaza

Gromadzi on ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz całe rodziny. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie stara się wychowywać dojrzałych chrześcijan i służyć odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii w żywe "wspólnoty wspólnot".

 

oaza

Znakiem rozpoznawczym Ruchu Światło-Życie jest starochrześcijański symbol ΦΩΣ - ΖΩΗ (czyt. phos-dzoe) - greckie słowa "światło" i "życie", krzyżujące się na literze "omega", która tutaj jest symbolem Ducha Świętego (jako tego, który jest wszystkim).

oaza

Każdy należący do tej wspólnoty przyjmuje Jezusa Chrystusa jako osobistego Pana i Zbawiciela, uczy się dojrzałej wiary, a po okresie formacji podejmuje rożne posługi na rzecz wspólnoty Kościoła.

Przy parafii pw. Chrystusa Króla w Łańcucie istnieje grupa oazowa dzieci i młodzieży. Na spotkaniach, które odbywają się w każdą sobotę o godzinie 16.00, pod okiem Animatorów i ks. Moderatora uczymy się, jak być coraz lepszym uczniem Jezusa. Wspólnie spędzany czas wypełniają nam także modlitwa, wycieczki, zajęcia plastyczne i zabawa.

oaza

Wszystkich chętnych do wspólnej wędrówki śladami naszego Mistrza zapraszamy na najbliższe spotkanie.

2008 Parafia pw. Chrystusa Króla w Łańcucie